Na návšteve v PD Malženice

Na návšteve v PD Malženice

Poľnohospodári Poľnohospodárskeho družstva Malženice vykonávali jarné práce v polovici marca už naplno. V čase našej návštevy siali cukrovú repu.

Jana Holéciová, hovorkyňa

03.04.2019

SPPK k Rade SPF

SPPK k Rade SPF

Činnosť a hospodárenie pozemkového fondu už aj za účasti poľnohospodárov, miest a obcí - rozhodli o tom poslanci.

03.04.2019

Hlasovanie ukončené

Hlasovanie ukončené

V utorok popoludní (2.4.) sa skončilo hlasovanie Výboru Európskeho parlamentu pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka o Strategických plánoch Spoločnej poľnohospodárskej politiky.

SPPK

Klúč |  02.04.2019

Rada SPF sa rozšíri

Rada SPF sa rozšíri

Poslanci NR SR schválili, že Rada pozemkového fondu bude mať po novom o dvoch členov viac, konkrétne 13.

TASR

02.04.2019

Reagujeme

Reagujeme

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora reaguje na predbežné opatrenie Európskej komisie, ktoré sa týka pozastavenia zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov v SR.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

02.04.2019

Rokovanie RPPS

Rokovanie RPPS

Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv sa zúčastnila pravidelného rokovania s podpredsedníčkou vlády SR a ministerkou pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabrielou Matečnou.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

02.04.2019

Zamestnanec na prvom mieste

Zamestnanec na prvom mieste

Je atraktívne a technológiami nabité. Prináša množstvo benefitov a v mnohých prípadoch už aj slušné finančné ohodnotenie. Nie je monotónne a nudné, skôr inovatívne a kreatívne. Takto je potrebné hovoriť o poľnohospodárstve.

Matej Korpáš, Tlačový odbor

01.04.2019

RPPS žiada o prijatie na Úrade vlády SR

RPPS žiada o prijatie na Úrade vlády SR

Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv SR požiadala ešte vo februári oficiálnym listom predsedu vlády SR a podpredsedníčku vlády SR o prijatie na Úrade vlády SR. Prečítajte si odpoveď, ktorú sme v týchto dňoch dostali.

Tlačový odbor SPPK

Klúč |  29.03.2019

SPPK žiada o podporu pri hlasovaní o budúcej podobe Spoločnej poľnohospodárskej politiky

SPPK žiada o podporu pri hlasovaní o budúcej podobe Spoločnej poľnohospodárskej politiky

SPPK poslala oficiálny list slovenským poslancom Európskeho parlamentu. V ňom ich žiada, aby využili svoj vplyv a tlak v rámci politických frakcií pri pokračujúcich diskusiách o budúcej SPP.

Jana Holéciová, hovorkyňa

29.03.2019

Komoditné rady

Komoditné rady

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako zriaďovateľ poradných orgánov na zabezpečenie plnenia nevyhnutných úloh ministerstva organizuje spoločné stretnutie zástupcov komoditných rád.

Tlačový odbor

29.03.2019

Do pozornosti

Ovocinári, zeleninári a vinári žiadajú opatrenia pre podporu ich konkurencieschopnosti

Pestovatelia špeciálnych poľnohospodárskych plodín sa listom obrátili na ministra práce sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera, v ktorom ho žiadajú o pomoc. Hlavným problémom pestovateľov je nedostatok sezónnych zamestnancov.

Monitoring jarných prác - 15. týždeň

Atmosferické zrážky sa vyskytli v 15. týždni, avšak na väčšine územia pretrváva nedostatok vlahy.

Z porady riaditeľov

Pri Banskej Bystrici sa uskutočnila dvojdňová porada riaditeľov RPPK a RKŠ s vedením komory.

Ako ďalej pozemkové úpravy

Realizácia pozemkových úprav je potrebná ešte v 3 103 katastrálnych územiach. Každoročne by mal štát spustiť pozemkové úpravy v 120 katastrálnych územiach počas 30 rokov.

Dvere do Číny sú otvorené (video)

Slovenskí mliekari začnú po viac ako 5 rokov trvajúcich aktivitách v spolupráci štátu a veterinárov vyvážať mlieko a mliečne výrobky do Číny. Naši mliekari dostali už aj pozvánku na veľkú medzinárodnú výstavu v Šanghaji, ktorá sa uskutoční v novembri. Počas nej chcú získať konkrétnych obchodných partnerov na vývoz mliečnych potravín.

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Slovenská databáza výživového zloženia Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Renomia SZ CHKT - Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) KPPS s.r.o. PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Internetový sprievodca trhom práce