SPPK na Danubius Gastro (video)

Úvodný deň 25. ročníka výstavy patril už tradične oficiálnemu otváraciemu programu. Prinášame Vám príhovor predsedu Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Milana Semančíka, ktorý sa zúčastnil aj slávnostného aktu prestrihávania pásky. 
 
 
Vážené dámy, vážení páni, vzácni hostia, vážení návštevníci!
 
Chcel by som vás na 25. ročníku výstavy Danubius Gastro privítať aj v mene Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, ktorá je najväčšou samosprávnou organizáciou v agropotravinárskom sektore a ktorej jednou z hlavných priorít je výroba zdravých a bezpečných potravín.
 
Slovenskí poľnohospodári a potravinári vedia vyrábať zdravé potraviny a už roky klopú na dvere našej spoločnosti, aby si ich konečne všimla, docenila a ocenila. Aby sa konečne ich výrobcovia dočkali, že obchody budú ponúkať viac než len žalostných necelých 40% potravín z domácej produkcie.
 
 
Nelichotivé sú aj posledné štatistiky salda zahraničného obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami. V období január až október 2017 sme zaznamenali pasívne saldo v objeme 1 133,5 mil. eur. Saldo zahraničného obchodu sa v roku 2017 vyvíja horšie ako v roku predchádzajúcom. Preto už dnes je viac než isté, že záporné saldo za rok 2018 dosiahne opäť rekordnú úroveň.
 
 
Je nesporné, že každý spotrebiteľ potrebuje svojho poľnohospodára a potravinára a každý poľnohospodár a potravinár potrebuje zase spotrebiteľa.
 
Pozrite si aj krátky zostrih zo stánku SPPK na Danubius Gastro
 

 
Preto mi dovoľte poďakovať za túto výbornú možnosť pre našich výrobcov potravín osloviť spotrebiteľa na tradičnom potravinárskom veľtrhu Danubius Gastro. Aj takouto formou  môžeme ukázať, že dokážeme produkovať zdravé, kvalitné a chutné potraviny. Verím, že výstava toho najlepšieho, čo naši potravinári každý deň s námahou tvoria, vzbudí u slovenského spotrebiteľa väčší patriotizmus, väčší záujem nakupovať overenú kvalitu a nie lacné zahraničné potraviny s otáznou kvalitou.
 
Ďakujem Vám za pozornosť, prajem príjemný deň a všetkým vystavovateľom želám úprimný záujem spotrebiteľov o ich potraviny!
 
 
Stánok SPPK navštívili viacerí významní predstavitelia agropotravinárskeho odvetvia. Počas 25. ročníka veľtrhu sa v stánku SPPK predstavilo 13 potravinárskych subjektov. 
 
 

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Slovenská databáza výživového zloženia Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Renomia SZ CHKT - Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) KPPS s.r.o. PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Internetový sprievodca trhom práce