Získali sme národnú cenu kariérového poradenstva 2020

Centrum Euroguidance a Združenie pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry už po dvanástykrát ocenili inšpiratívne aktivity a služby v oblasti kariérového poradenstva na Slovensku. Do súťaže Národná cena kariérového poradenstva 2020 sa zapojilo 18 organizácií naprieč celým Slovenskom. Prihlásené príspevky aj tento rok potvrdili, aké rôzne podoby môže mať kariérové poradenstvo – od kariérovej výchovy pre žiakov cez online zážitkové poradenstvo až po pomoc cudzincom s pracovnou integráciou. Všetky prihlásené príspevky zároveň spojila snaha vysporiadať sa s aktuálnou pandemickou situáciou, aby tak mohli byť služby kariérového poradenstva dostupné ľuďom aj naďalej.
 
Národnú cenu kariérového poradenstva 2020 získala aj Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, ktorá súťažou Podpor svoj odbor ukázala, ako sa dajú propagovať študijné a učebné odbory efektívnou, ale nenásilnou formou. Súťažné videá o potravinárskych a poľnohospodárskych odboroch vytvárali sami študenti odborných škôl. O víťazných videách následne rozhodli v hlasovaní žiaci základných škôl za pomoci kariérových poradcov.
 

Súťaž Národná cena kariérového poradenstva 2020 pripomenula, akú dôležitú a nezastupiteľnú úlohu majú kariéroví poradcovia pri pomoci ľuďom zorientovať sa v dnešnom zložitom svete. Je dôležité, aby sa služby kariérového poradenstva aj naďalej skvalitňovali a sprístupňovali čo najväčšiemu počtu ľudí, špeciálne tak najviac ohrozeným skupinám. Pandémia koronavírusu už dnes negatívne ovplyvňuje životy a kariéry mnohých obyvateľov, ktorí budú pre návrat do normálu potrebovať práve dostupné a kvalitné služby kariérového poradenstva.

Celú informáciu nájdete TU.

 

Vyhlásenie výsledkov a reakciu autoriek projektu Tatiany Belovej a Terézie Baršváryovej si môžete pozrieť vo videu

 

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Agropoistenie Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum CAC Finance Internetový sprievodca trhom práce