Země živitelka: Toman chce kvóty na potraviny, Zeman zrušenie ruských sankcií

Země živitelka: Toman chce kvóty na potraviny, Zeman zrušenie ruských sankcií

Na pultoch českých obchodov by malo byť povinne 60 až 80 % českého tovaru, prajú si potravinári. Prezident Miloš Zeman na akcii zopakoval, že sankcie EÚ uvalené na Rusko škodia českým vývozcom.

ČTK

31.08.2016

Deň turčianskeho vidieka

Deň turčianskeho vidieka

Turčianska regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora v spolupráci s Regionálnou rozvojovou agentúrou Dolný Turiec a ďalšími partnermi Vás pozýva na siedmy ročník Dňa turčianskeho vidieka 2016.

TRPPK Martin

30.08.2016

Poľská agrárna komora oslávila 20. výročie

Poľská agrárna komora oslávila 20. výročie

Predseda SPPK Milan Semančík a riaditeľ úradu SPPK Jozef Artim sa 24. augusta 2016 zúčastnili osláv 120. výročia vzniku prvej samosprávnej organizácie roľníkov v Poľsku a 20. výročia vzniku Národného výboru poľnohospodárskych komôr (KRIR) vo Varšave.

Jozef Artim, riaditeľ úradu SPPK

30.08.2016

Deň zodpovednosti na cestách

Deň zodpovednosti na cestách

Slovenské združenie výrobcov piva a sladu, ktoré je členom SPPK, v spolupráci s Prezídiom Policajného zboru zorganizovali Deň zodpovednosti, ktorého cieľom je poukazovať na nebezpečenstvo alkoholu za volantom.

Slovenské združenie výrobcov piva a sladu

28.08.2016

Hovorkyňa SPPK Jana Holéciová nominovaná na Hovorcu roka

Hovorkyňa SPPK Jana Holéciová nominovaná na Hovorcu roka

Asociácia hovorcov Slovenska zverejnila nominácie na Hovorcu roka 2016. Medzi nominovanými je aj Jana Holéciová.

TASR

26.08.2016

Štátneho tajomníka Kamenického vystrieda Csicsai

Štátneho tajomníka Kamenického vystrieda Csicsai

Strana Most-Híd sa podľa jej poslanca a budúceho štátneho tajomníka na ministerstve pôdohospodárstva Gabriela Csicsaia nikdy netajila tým, že je pre ňu poľnohospodárstvo prioritou.

TASR

26.08.2016

Na návšteve: Stanislav Ferech, predseda PD Nižná

Na návšteve: Stanislav Ferech, predseda PD Nižná

Blížiaci sa koniec kvótového režimu vo výrobe cukru núti našich pestovateľov cukrovej repy zamýšľať sa nad ďalším osudom tejto plodiny, ktorá je s niektorými produkčnými oblasťami nerozlučne spätá už vyše sto rokov.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

25.08.2016

Deň cukrovej repy v Seliciach

Deň cukrovej repy v Seliciach

V stredu 24. augusta 2016 sa pestovatelia cukrovej repy spolu so spracovateľmi stretli v Seliciach pri Šali na podujatí „Deň cukrovej repy“. Medzi prítomnými boli zástupcovia zväzov, štátnej správy a samosprávy.

Jarmila Dubravská, odbor poľnohospodárstva a služieb SPPK

Klúč |  25.08.2016

Regionálne jem, Slovensko podporujem

Regionálne jem, Slovensko podporujem

Vypočujte si rozhlasovú nahrávku z Diskusných okrúhlych stolov na Agrokomplexe, ktorú organizovali SPPK a RTVS. Aké výhody pre krajinu a spotrebiteľov má nakupovanie a konzumácia regionálne vyrobených potravín?

RTVS

25.08.2016

Do pozornosti

Aktuálna ponuka práce na Úrade SPPK

Hľadáme odborníka na odbor poľnohospodárstva a služieb Úradu SPPK v Bratislave.

Diskusia k mliečnej kríze v SRo

Rádio Regina Bratislava vysiela už túto stredu 15. júna reláciu Farmári k mliečnej kríze.

Počet hydiny spolu sa v roku 2015 na Slovensku zvýšil

Celkový počet hydiny sa medziročne zvýšil. Ročne sa vyváža 19 % živej hydiny. Sektor vie medziročne pokryť vyšší dopyt v prípade, ak by sa zvýšili odbytové ceny.

Celoslovenské dni poľa 2016

Po piatykrát sa v Dvoroch nad Žitavou pri Nových Zámkoch uskutočnili Celoslovenské dni poľa. Spoluorganizátorom podujatia bola aj Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora.

Vzdelávací kurz „Predchádzanie znečisťovaniu vodných zdrojov pri ošetrovaní poľných kultúr prípravkami na ochranu rastlín“

Slovenská asociácia ochrany rastlín v spolupráci s Európskou asociáciou ochrany rastlín Vás pozývajú na jednodňový vzdelávací kurz Predchádzanie znečisťovaniu vodných zdrojov pri ošetrovaní poľných kultúr prípravkami na ochranu rastlín

Partneri

UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Slovenská databáza výživového zloženia Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Renomia SZ CHKT - Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) KPPS s.r.o. PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Internetový sprievodca trhom práce