Konferencia Príprava strategického plánu novej SPP: Je naozaj príprava spoločná a odborná

Konferencia Príprava strategického plánu novej SPP: Je naozaj príprava spoločná a odborná

Strategický plán sa na Slovensku vytvára „za zatvorenými dverami“, bez účasti relevantných strán – a to aj napriek tomu, že zásadnou požiadavkou Komisie je, aby vytváranie Strategického plán – základného dokumentu novej SPP – prebiehalo za účasti čo najširšieho zapojenia dotknutých subjektov.

Jozef Artim, ústredný riaditeľ SPPK

10.12.2020

PPA rozposiela zmluvy na zelenú naftu

PPA rozposiela zmluvy na zelenú naftu

Žiadateľom o dotáciu vo forme úľav na environmentálnych daniach – Zelená nafta 2020 boli zaslané zmluvy k podpisu.

Odbor poľnohospodárstva a služieb

10.12.2020

Bilancia roka 2020: obilniny

Bilancia roka 2020: obilniny

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora oslovila svoje poľnohospodárske a potravinárske zväzy, aby zhodnotili rok 2020. S prvou tohtoročnou bilanciou prichádza Združenie pestovateľov obilnín.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

09.12.2020

V Ranných správach RTVS

V Ranných správach RTVS

O projekte Slovenských Vianoc sme hovorili v Ranných správach RTVS.

Tlačový odbor SPPK

09.12.2020

COVID - Výnimky pre poľnohospodárov

COVID - Výnimky pre poľnohospodárov

Osoby, ktoré obhospodarujú pôdu do 10 kilometrov od hraníc a ktorí pravidelne prekračujú hranicu sa môžu preukazovať aj výsledkom antigénového testu vykonaným v zahraničí.

09.12.2020

Aktuálna zľava na palivové karty - december 2020

Aktuálna zľava na palivové karty - december 2020

Na základe zmluvy medzi Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou a spoločnosťou SLOVNAFT, a.s., sa v mesiaci november tankovalo 602 091,42 litrov PHM prostredníctvom palivových kariet.

Matej Korpáš, Tlačový odbor

08.12.2020

COVID - aktuálne zmeny na hraniciach k 8. 12.

COVID - aktuálne zmeny na hraniciach k 8. 12.

Ponúkame aktuálne informácie o obmedzeniach na hraniciach, zoznamy rizikových a menej rizikových krajín a podmienky karantény a vstupu na územie našej krajiny.

SPPK

08.12.2020

Svetové ceny potravín sú najvyššie od decembra 2014

Svetové ceny potravín sú najvyššie od decembra 2014

V novembri rástli všetky ceny sledovaných komodít. Najviac stúpli ceny rastlinných olejov, nasleduje cukor, obilniny a mliečne výrobky.

Matej Korpáš, Tlačový odbor

07.12.2020

Stanovisko Copa-Cogeca k stratégii \"Z farmy na stôl\"

Stanovisko Copa-Cogeca k stratégii "Z farmy na stôl"

Čakanie na hodnotenie vplyvu - čo znamená pre poľnohospodárov (a spotrebiteľov) v EÚ dlhšie mlčanie Európskej komisie o Stratégii „z farmy na stôl“?

Pekka Pesonen, generálny tajomník COPA COGECA

04.12.2020

Monitoring jesenných prác k 3.12. 2020

Monitoring jesenných prác k 3.12. 2020

Po piatich týždňoch (40. – 44. týždeň) nepriaznivého počasia sa tri týždne (46. – 48. týždeň) aspoň čiastočne darí zvyšovať podiel pozberanej výmery plodín jesenného zberu.

Martin Rovaš, Odbor poľnohospodárstva a služieb

Klúč |  04.12.2020

Do pozornosti

Pracovná skupina pre daňové a právne otázky, 9. decembra 2020

Informácie o štátnej podpore, Politika hospodárskej súťaže, Informácie k oznámeniu Komisie o definícii relevantného trhu pre účely práva hospodárskej súťaže Spoločenstva a iné.

Zoznam verejných konzultácií Európskej komisie

Dávame Vám do pozornosti zoznam verejných konzultácií Európskej komisie, ktoré sa uskutočnia v priebehu najbližších mesiacov.

Komisia uverejnila zoznam potenciálnych ekoschém

Komisia uverejnila zoznam možných poľnohospodárskych postupov, ktoré by mohli byť podporené ekoschémami v budúcej spoločnej poľnohospodárskej politike. Tento zoznam má prispieť k diskusii o reforme SPP a jej úlohe pri dosahovaní cieľov Európskej zelenej dohody.

Odborné vzdelávanie v oblasti prípravkov na ochranu rastlín – nová forma štúdia

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora zabezpečuje odborné vzdelávanie v oblasti prípravkov na ochranu rastlín novým e-learningovým systémom. Po jednoduchej registrácii Vás čaká pohodlná forma výučby.

Sme za prednostné očkovanie poľnohospodárov a potravinárov

Prednostné očkovanie poľnohospodárov a potravinárov by prospelo plynulej výrobe potravín a starostlivosti o hospodárske zvieratá. SPPK preto podporuje snahy rezortného ministra, aby sa kľúčoví zamestnanci rezortu zaradili do procesu vakcinácie.

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Agropoistenie Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum CAC Finance Internetový sprievodca trhom práce