Očakávame výpadky pestovateľských plôch cukrovej repy

V pestovateľských regiónoch cukrovej repy sa počas posledných 2 nocí vyskytovali pretrvávajúce celonočné mrazy miestami až do -7 stupňov Celzia. 
 
 
Pestovatelia cukrovej repy sa obávajú, že vzchádzajúca cukrová repa aj napriek tomu, že jej hypocotyl sa nachádza ešte pod zemou, bude na mnohých miestach vymrznutá a bude potrebné uskutočniť jej presev, alebo osev inej plodiny. Dôsledky týchto mrazov budú známe už v najbližších dňoch, počas ktorých naši pestovatelia budú vedieť zo stavu rastlín cukrovej repy určiť poškodenie porastov mrazmi.
 
 
Znovu sa tak ukazuje, že pestovanie cukrovej repy v týchto náročných časoch závisí nielen od správe cielených podporných opatrení zo strany štátu, ale aj od prírodných podmienok, ktoré sú pre nás z hľadiska výnosov kľúčové.
 
 

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Renomia Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum CAC Finance Internetový sprievodca trhom práce