Zomrel Štefan Mihina

Vo veku 70 rokov zomrel v piatok 19. 2. predseda Slovenskej akadémie pôdohospodárskych vied (SAPV) a vedúci Katedry zariadení stavieb a bezpečnosti techniky Technickej fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre profesor Štefan Mihina. 
 
Špecializoval sa na chov hospodárskych zvierat
 
Profesionálny život Štefana Mihinu bol vyše 40 rokov spojený s Výskumným ústavom živočíšnej výroby v Nitre, v rokoch 2006 - 2007 stál na čele tejto inštitúcie. Po vzniku Slovenského centra poľnohospodárskeho výskumu (SCPV) Nitra sa stal štatutárnym zástupcom generálneho riaditeľa (2006 – 2007) a v období rokov 2007 – 2008 generálnym riaditeľom SCPV.
 
Od polovice 80-tych rokov sa venoval i pedagogickej činnosti, vo svojej vedeckej práci sa špecializoval na výskum systémov a technológií chovu hospodárskych zvierat. Aktívne pôsobil i v mnohých národných a európskych odborných organizáciách a poradných orgánoch. Od roku 2013 bol predsedom Slovenskej akadémie pôdohospodárskych vied. V roku 2020 bol zvolený za viceprezidenta Európskej únie pôdohospodárskych akadémií.

 

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Agropoistenie Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum CAC Finance Internetový sprievodca trhom práce