Ples poľnohospodárov
09/02/2017 | Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK
Organizátorom bola Trnavská regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora. Jej predseda Oliver Šiatkovský počas úvodného prípitku poďakoval všetkým hosťom za ich dlhoročnú podporu.
„Náročná práca nás poľnohospodárov a potravinárov počas roka nám neumožňuje každý deň venovať sa aj spoločenským udalostiam. Preto je veľmi dôležité, že sa vieme stretnúť aspoň pri výnimočných spoločenských a kultúrnych udalostiach. Dovolím si povedať, že dnešný ples je toho dôkazom“, uviedol Oliver Šiatkovský.
Trnavský ples poľnohospodárov sa z roka na rok stretáva s väčším záujmom hostí. Neskromne možno povedať, že si počas už takmer 50-tich rokov svojej histórie vybudoval povesť prestížneho podujatia plného noblesy, výbornej zábavy a chutného jedla aj z produkcie členov RPPK Trnava.
Tento rok na parkete Hotela Holiday INN v Trnave plesalo okolo 380 hostí. Pozvanie prijal aj predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Milan Semančík s manželkou. Zúčastnili sa ho aj zástupcovia poľnohospodárskych a potravinárskych výrobných zväzov a združení či predstavitelia akademickej obce oboch nitrianskych univerzít – Poľnohospodárskej univerzity v Nitre a Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.
Hostia sa mohli baviť na troch miestach hotela. V lobby bare hrali hity 60. a 70. rokov gitaristi z Dua Live Guitars, v priestoroch reštaurácie Na ľudovú nôtu Trnafská cimbalofka. V hlavnej sále vystúpili mladí nádejní speváci Peter Cyprich (študent operného spevu Konzervatória v Bratislave), Lucia Bakaiová (študentka SPÚ v Nitre) a Akadémia tanca z Nitry. Hlavným hudobným hosťom bola stálica českej hudobnej scény Ilona Csáková, ktorú doprevádzal orchester Golden Big Band Prague pod vedením Petra Soviča.
Tradičná polnočná tombola spestrila hudobné a tanečné vystúpenia. Ceny do nej poskytli členovia RPPK Trnava, ale aj Trnavský samosprávny kraj. Hostia sa výborne bavili počas celého večera. Najvytrvalejší hostia odchádzali domov až okolo piatej ráno.