Lesnícka škola Jozefa Dekreta Matejovie v Liptovskom Hrádku

Lesnícka škola Jozefa Dekreta Matejovie v Liptovskom Hrádku

Stredná odborná škola lesnícka Jozefa Dekreta Matejovie je školou s celoslovenskou pôsobnosťou. Na škole študuje viac ako 250 študentov z cca 40 okresov Slovenskej republiky. Študenti pochádzajú takmer z celého územia SR. Percentuálne najväčší podiel zahŕňajú študenti z regiónov s väčšou lesnatosťou.

Mgr. Peter Lacina, odbor poľnohospodárstva a služieb

05.02.2016

Lesnícka škola v Banskej Štiavnici

Lesnícka škola v Banskej Štiavnici

Tredná odborná škola lesnícka bola založená v roku 1919. Najskôr ako stredná lesnícka škola, neskôr v roku 1922 Štátna vyššia lesnícka škola. Bola to vlastne prvá stredná lesnícka škola na Slovensku a Podkarpatskej Rusi.

13.02.2015

Lesnícka škola v Prešove

Lesnícka škola v Prešove

Vyučovací proces školy prebieha v úzkom prepojení medzi teóriou a praxou. Teoretická príprava je realizovaná výučbou všeobecno-vzdelávacích predmetov a odborných predmetov. Škola nerealizuje výuku nekvalifikovane, to znamená, že každý predmet vyučuje pedagogický zamestnanec s príslušnou aprobáciou.

13.02.2015

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Agropoistenie Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum CAC Finance Internetový sprievodca trhom práce