Zaradenie odídencov z Ukrajiny do Stredných odborných škôl

V prílohe na stiahnutie nájdete materiál Zaradenie odídencov z Ukrajiny do Stredných odborných škôl (SOŠ) a do Systému duálneho vzdelávania (SDV) vrátane všetkých potrebných príloh.

Nájdete tam aj zoznam škôl so žiakmi s učebnou zmluvou aj s kontaktným emailom na školu.

Zamestnanec RC ŠIOV zašle všetky dokumenty k zaradeniu do vzdelávania do škôl v SDV v rámci svojho kraja a v kópii na odbor školstva prípadne na zriaďovateľa školy, ak ide o súkromnú školu.

Škola v prípadne záujmu o pomoc Ukrajine určí počet voľných miest v odboroch vzdelávania a v spolupráci so zmluvnými zamestnávateľmi v SDV sa určí ponuka učebných miest pre možnosť zaradenia odídencov aj do SDV. Postup určenia miest a ich zverejnenia je uvedený v dokumente Zaradenie odídencov z Ukrajiny do SOŠ a do SDV - pomáhame Ukrajine. Dokument obsahuje aj linky na podrobnejšie informácie k veci.

Škola nahlási počet miest pre zaradenie do vzdelávania a ponuku učebných miest na RC ŠIOV. RC ŠIOV eviduje celkovú ponuku miest v škole a ponuku učebných miest v tabuľke v prílohe – žlté stĺpce.

V prílohe na stiahnutie nájdete aj predbežnú ponuku učebných miest v SDV, ktorá bola spracovaná v rámci prvého oslovenia vybraných zamestnávateľov v SDV zo strany SPPK.

V prípade ponuky miest v škole a učebných miest u zamestnávateľov bude ponuka pre odídencov postúpená aj subjektom, ktoré aktívne riešia pomoc odídencom z Ukrajiny.

V prípade, že poskytujete žiakom stredných škôl praktickú výučbu v rámci duálneho vzdelávania a máte záujem vziať do procesu výučby aj utečencov z Ukrajiny, prípadne viete o konkrétnom žiakovi z Ukrajiny, ktorý má záujem vstúpiť do systému duálneho vzdelávania, napíšte na: [email protected]

 

Dokumenty na stiahnutie

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Agropoistenie Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum CAC Finance Internetový sprievodca trhom práce