SPPK logo

Vyhlásenie účastníkov medzinárodnej konferencie POTRAVINY A OBCHOD 2014 k dôsledkom nevyvážených obchodných vzťahov v potravinovom reťazci

My, účastníci medzinárodnej konferencie, konanej 13. mája 2014 v Bratislave, si týmto dovoľujeme opätovne upozorniť na neprijateľnosť situácie v oblasti vzťahov medzi veľkými obchodnými systémami a ich dodávateľmi potravín, nakoľko nekalé obchodné praktiky uplatňované maloobchodnými reťazcami majú nielen likvidačný dopad na výrobcov z pomedzi malých a stredných podnikov, ale zároveň sú ich dôsledky nepriaznivé i pre spotrebiteľov.

18.10.2014

Nerovnovážne vzťahy si vyžadujú legislatívnu reguláciu na úrovni celej EÚ

Nerovnovážne vzťahy si vyžadujú legislatívnu reguláciu na úrovni celej EÚ

Na európskej úrovni by sa malo legislatívne zakázať uplatňovanie nekalých obchodných praktík a zásadne zmeniť právna úprava ochrany hospodárskej súťaže tak, aby bolo regulované dominantné postavenie veľkých obchodných systémov na potravinovom trhu.

28.10.2014

SPPK logo

Prezentácie z konferencie

Stiahnite si všetky prezentácie, ktoré odprezentovali prednášajúci z rôznych krajín Európskej únie na medzinárodnej konferencii POTRAVINY A OBCHOD 2014.

28.10.2014

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Agropoistenie Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum CAC Finance Internetový sprievodca trhom práce