Konzorcium s novozvolenými europoslancami

Konzorcium s novozvolenými europoslancami

Predseda SPPK sa zúčastnil rokovania Konzorcia českých samosprávnych organizácií s poslancami Európskeho parlamentu.

Z Bruselu Ján Baršváry, riaditeľ Odboru poľnohospodárstva a služieb SPPK

16.07.2019

Dohoda včelárov s lesníkmi podporí na Slovensku produkciu medu

Dohoda včelárov s lesníkmi podporí na Slovensku produkciu medu

Memorandum včelárov s lesníkmi podporí na Slovensku produkciu medu a zároveň môže prispieť k stabilizácii jedného z unikátnych odvetví domácej potravinárskej výroby.

Tlačový odbor SPPK

15.07.2019

Žatevný monitoring

Žatevný monitoring

Prinášame Vám najnovší monitoring žatvy k 11. júlu.

Martin Rovaš, Odbor poľnohospodárstva a služieb SPPK

Klúč |  15.07.2019

Reagujeme

Reagujeme

Prinášame Vám reakciu Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory na vyjadrenie Inštitútu pôdohospodárskej politiky a Útvaru hodnoty za peniaze.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

12.07.2019

Vyššia hodnota v poľnohospodárstve

Vyššia hodnota v poľnohospodárstve

Slovensko dáva na pôdohospodárstvo a regionálny rozvoj 1,2% HDP, čo predstavuje 1,1 mld. eur.

Inštitút pôdohospodárskej politiky

12.07.2019

Pozvánka na seminár

Pozvánka na seminár

Pozývame Vás na informačný seminár k uplatňovaniu z. č. 91/2019 o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami.

Odbor potravinárstva a obchodu SPPK

11.07.2019

Keď zápis v Registri partnerov verejného sektora nahrádza zápis konečného užívateľa do Obchodného registra

Keď zápis v Registri partnerov verejného sektora nahrádza zápis konečného užívateľa do Obchodného registra

Viac sa dozviete v zaujímavom a podnetnom článku.

Pavol Vargaeštok, advokát

11.07.2019

Predstavenstvo SPPK v Mojmírovciach

Predstavenstvo SPPK v Mojmírovciach

V prostredí historického kaštieľa v Mojmírovciach rokovalo na konci júna Predstavenstvo SPPK.

Z Mojmíroviec Peter Janičina, Odbor poľnohospodárstva a služieb SPPK

11.07.2019

Reagujeme

Reagujeme

Prinášame Vám stanovisko predsedu SPPK k začiatku registrácie na projekt zelená nafta 2019+

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

10.07.2019

Na návšteve: V AGRIA Liptovský Ondrej

Na návšteve: V AGRIA Liptovský Ondrej

V AGRIA Liptovský Ondrej majú podobne ako v iných družstvách veľký problém s pracovnou silou. Cudzincov však zatiaľ nevyhľadávajú. Budúcnosť prispôsobujú faktu, že ľudí niet.

Z Liptova Matej Korpáš, TO SPPK

10.07.2019

Do pozornosti

Pracovná skupina: Prezídium COGECA, 26. novembra 2020

Aktuálne informácie o legislatívnych procesoch týkajúcich sa SPP po roku 2020, o rozpočte EÚ a Európskej zelenej dohode, Udržateľné financovanie a ďalšie témy.

Pracovná skupina: Prezídium COPA, 26. a 27. novembra 2020

Informácie o dánskom odvetví noriek, Diskusia s Norbertom Linsom (predseda DG AGRI) o reforme SPP 2020+ a ďalšie témy.

PPA rozposiela zmluvy na zelenú naftu

Žiadateľom o dotáciu vo forme úľav na environmentálnych daniach – Zelená nafta 2020 boli zaslané zmluvy k podpisu.

Konferencia Príprava strategického plánu novej SPP: Je naozaj príprava spoločná a odborná

Strategický plán sa na Slovensku vytvára „za zatvorenými dverami“, bez účasti relevantných strán – a to aj napriek tomu, že zásadnou požiadavkou Komisie je, aby vytváranie Strategického plán – základného dokumentu novej SPP – prebiehalo za účasti čo najširšieho zapojenia dotknutých subjektov.

COVID - Výnimky pre poľnohospodárov

Osoby, ktoré obhospodarujú pôdu do 10 kilometrov od hraníc a ktorí pravidelne prekračujú hranicu sa môžu preukazovať aj výsledkom antigénového testu vykonaným v zahraničí.

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Agropoistenie Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum CAC Finance Internetový sprievodca trhom práce Prenájom a predaj stavebných strojov a doplnky